Prodej zemědělské usedlosti v Pořešicích u Vysokého Chlumce, 4092 m2, Ev.č.: 00113

Popis

V zastoupení majitelky nabízím na prodej zemědělskou usedlost s duchem místa v malebné vesnici Pořešice 3 km na západ od Vysokého Chlumce v okrese Příbram.
Celková výměra pozemku je 4092 m2. Zastavěná plocha, nádvoří a sýpka mají výměru 942 m2 a zahrada 3150 m2. Celá zahrada rozdělená do dvou parcel je územním plánem schválena jako stavební pozemek. Na jednu z parcel je přiveden obecní vodovod a je zde kopaná studna o hloubce 15 m.
Obytná část se čtyřmi pokoji a kuchyní má nová okna a stejně jako stodola a sýpka i novou střechu. Půdní prostor lze využít k vestavbě dalších pokojů. Průchozí stodola je ve výborném stavu a nabízí celou řadu využití.
Milovníky historie potěší kachlová kamna se sporákem a ležením. Na půdě najdete staré dřevěné sáňky a lyže kandaháry. A není to náhoda, protože lyžovat lze v blízkém okolí dodnes. Lyžařský areál Kvasejovice je vzdálen pouhých 10 km vzdušnou čarou a vyhlášený skiareál Monínec je pouze o 4 vzdušné km dále. V létě si můžete užívat koupání v Orlické přehradě vzdálené cca 20 km.
Z nedalekých Počepic se můžete vydat křížovou cestou na vrch Radešín. Na jihozápadním okraji osady Bláhova Lhota na levém břehu Počepického potoka najdete nádherný areál bývalého mlýna. Ve Vysokém Chlumci se zachoval hrad ze 13. století a ve zdejším skanzenu se můžete seznámit s památkami venkovské architektury od poloviny 17. století do začátku 20. století. Pouhých 9 km je vzdálena rozhledna Vrškamýk.
Ve Vysokém Chlumci je základní občanská vybavenost – mateřská a základní škola, pošta, prodejna potravin a restaurace. Velmi dobrou občanskou vybavenost najdete v Sedlčanech vzdálených 11 km.
Tuto nemovitost doporučuji nejen na trvalé či rekreační bydlení, ale i na podnikání.
V případě zájmu Vám zajistím financování. Budu se těšit na setkání na prohlídce

Ing. Veronika Urbanová

Kontaktujte makléře

Ing. Veronika Urbanová

+420 739 592 154

[email protected]

7 150 000 Kčvčetně provize, včetně právního servisu
KategorieZemědělská usedlost
LokalitaVysoký Chlumec - Pořešice
OkresPříbram
Velikost4 pokoje
Plocha užitná160 m²
Plocha pozemku4.092 m²
Počet podlaží1
Stav objektuDobrý
BudovaKamenná
Typ domuPatrový
Poloha objektuSamostatný
Umístění objektuKlidná část obce
ZástavbaVenkovská
G (PENB nedodán)
ZařízenýAno
GarážAno
KomunikaceAsfaltová
DopravaSilnice, Autobus
VodaMístní zdroj, Dálkový vodovod
Elektřina230V
OdpadJímka
TopeníLokální tuhá paliva