Prodej, Rodinné domy, bývalá hájenka, Zákolany, Ev.č.: 00215

Popis

Láká Vás klidné bydlení kousek za Prahou? V obci s rozvinutou občanskou vybaveností, dobrou dostupností a obklopenou hezkou krajinou bohatou na kulturní dědictví?
Možná právě na Vás čeká tato bývalá hájenka v Zákolanech!

Nachází se v klidné části obce zvané Vystrkov. Celková velikost pozemku je 908 m2, zastavěná plocha 120 m2, podlahová plocha 270 m2. První a druhé podlaží nabízejí celkem 5 pokojů, kuchyň, technickou místnost a příslušenství. V podkroví se nachází vzdušný, světlý ateliér o 93 m2 s koupelnou a 2xWC. Ateliér je vhodný i pro konání workshopů.

Dům je kompletně rekonstruován a zateplen, dosahuje v hodnocení energetické náročnosti domu třídy C-ÚSPORNÁ. Okna i dveře jsou dřevěné, na podlahách jsou palubky a dlažba, prosklené části domu jsou z termoskla, zaručujícího snížené náklady na vytápění.

Ústřední vytápění domu je zajištěno kotlem na pelety a záložním elektrokotlem.
V obývací místnosti v 2. NP je umístěn kachlový sporák s výhřevností pro celé podlaží. V podkroví se nacházejí krbová kamna. K domu je zaveden plyn.

K ohřevu vody slouží solární panely, v podkroví i průtokový boiler. Je zajištěn dostatek teplé vody i pro větší počet osob při konání workshopů.

Na pozemku se nachází studna, zároveň je dům napojen na obecní vodovod. K zalévání zahrady slouží voda jak ze studny, tak dešťová voda zadržovaná ve venkovních nádržích.

Dům umožňuje značnou nezávislost na sítích a při pořízení fotovoltaiky může fungovat jako ostrovní!

Okrasná i užitková zahrada je do mírného svahu. Na zahradě je stodola se zavedenou vodou a elektřinou, venkovního krb s posezením a jsou vybudovány kamenné schody, terasy a dvě menší jezírka.

V blízkosti domu je les a řada silných míst a historických památek (Budeč, Okoř, keltské opiddum Minice) a přírodních rezervací Kovárské stráně, Otvovická skála. Dům leží v malebném údolí přírodního parku Okolí Okoře a Budče a přímo před domem vede poutní cesta Říp-Blaník.

V Zákolanech naleznete veškerou občanskou vybavenost včetně vyhlášené školy a školky a sportovního oddílu. V obci a okolí se koná řada zajímavých kulturních a sportovních akcí. V centru obce kromě obchodu naleznete i kavárnu a keramickou dílnu. Koupaliště je ve vedlejší obci pěšky 15 min od domu.

Dopravní dostupnost – do Prahy 10 km, 15 minut autem, nejbližší metro 20 min., PID, dobré spojení do Prahy vlakem (železniční zastávka 10 min. od domu) i autobusem (dále i na Kladno, Slaný, Kralupy).

Jaroslav Semerák

Kontaktujte makléře

Jaroslav Semerák

+420 605 492 230

[email protected]

prodánovčetně DPH, včetně poplatků, včetně provize, včetně právního servisu
KategorieRodinné domy
LokalitaZákolany 12
OkresKladno
Velikost5 a více pokojů
Plocha užitná265 m²
Plocha podlahová270 m²
Plocha pozemku908 m²
Plocha zastavěná120 m²
Plocha zahrady506 m²
Užitná plocha přízemí89 m²
Počet podlaží3
Stav objektuDobrý
BudovaSmíšená
Typ domuPatrový
Poloha objektuSamostatný
Umístění objektuKlidná část obce
ZástavbaObytná
C (81 kWh/m2 za rok)
Míst k parkování1
ParkováníAno
Výtahne
Počet bytů1
Počet domů1
Počet objektů2
Balkónano (64 m²)
Terasaano (28 m²)
Bazénano
KomunikaceAsfaltová
TelekomunikaceInternet
DopravaVlak, Dálnice, Silnice, Autobus
VodaDálkový vodovod, Studna
Elektřina230V
PlynPlynovod
OdpadJímka
TopeníÚstřední tuhá paliva, Ústřední elektrické

Soubory ke stažení