Jak je na tom aktuální situace s trhem nemovitostí v České republice?

Toto je otázka, na kterou se Vám pokusíme stručně a srozumitelně odpovědět na řádcích níže.

Česká republika za uplynulé 2 roky prošla neskutečnou nejen ekonomickou zkouškou. Když se podíváme ale na tento rok očima občana, pak co můžeme dál očekávat?


Inflace, toto slovo slyšíme všichni kolem sebe. Inflace je všeobecný růst cenové hladiny v čase. O inflaci se mluví v souvislosti se zdražováním a nyní se o ní mluví více a více a to z důvodu, že v lednu 2022 byl meziroční růst cen 9,9% zatímco v srpnu 2022 byl růst již 17,2%. 


Domníváme se, že inflace bude v následujícím roce kontinuálně klesat. Aktuálních více jak 17% je opravdu „šílenost“, avšak domníváme se, že ještě tento rok se ještě můžeme připravit na mírný růst k 19%. V příštím roce již očekáváme pokles, a to k hladině 4-5%.
Proč?
Ve společnosti se zmírňuje poptávka po zboží (nenakupuje se tolik, rodiny dají přednost vyčkávání před větším nákupem na akční zboží, staré auto za nové nevymění bez rozmyslu, s nákupem nemovitosti jsou jednotlivci také opatrnější)
Co nás čeká?
Dostupnost vlastního bydlení se nadále zhoršuje v souvislosti se schopností osob zabezpečit financování nemovitosti. 
Důvěra osob v ekonomiku České republiky klesla. Lidé méně ochotně utrácejí, ekonomická situace vyvolává strach a pocit, že bude hůř.
Co s tím dělat?
V době vysoké inflace jako je ta aktuální je nejhorší nedělat nic, tím, že finance Vám leží na běžném účtu / či doma v hotovosti, tím se znehodnocují.
Investovat, mít dobře rozložené investiční aktivity mezi různé typy, nebo kategorie.
Jedním z bezpečných produktů, kam rozložit finance může být bezesporu nemovitostní fond. I společnost CZ.RED Fund Vám může nabídnout zhodnocení Vašich financí, podívejte se na webové stránky CZ RED Fund pro více informací.