Investujte kryptoměny do nemovitostí.

Bitcoin ready

Je to výhodné.  Potvrdil nám to odborník na investice, pan Pierre-Phillipe Nice Möller, jednatel společnosti IQ Fund Management s.r.o, která se těmito obchody zabývá a se kterou spolupracujeme. Úspěšně funguje na českém trhu již 15 let. Jejím krédem je inovativnost, a proto jako první nabízí od konce minulého roku zafixování kurzu kryptoměn a následný převod na požadovanou měnu. To umožňuje majitelům kryptokonta následné investice např. do nemovitostí. Tato služba je určena pro klienty, plánující investici v minimální výší 100 000 EUR.

Pan Pierre Phillipe Nice Möller nám poskytl exkluzivní rozhovor.

Proč je výhodné kryptoměny investovat do nemovitostí?

Kryptoměny se v každém případě vyplatí investovat. Koupí nemovitosti klient získává konstantní hodnotu bez výkyvů a před nákupem lze kurz kryptoměny až na jednu hodinu zafixovat. Navíc hodnota kryptoměny ještě před pořízením nemovitosti pravděpodobně narostla, tzn. klient získává větší hodnotu, aniž by platil daně. Pokud je nemovitost pořízena jako investiční, představují další výhodu budoucí výnosy.

Proč bychom měli investovat do kryptoměn?

Hodnota prvního Bitcoinu byla 1 USD. Za 20 Bitcoinů jste si koupili např. pizzu. Dnes si za stejný počet Bitcoinů koupíte luxusní dům nebo nemovitost. Jeho dnešní jednotková hodnota je 50 000 USD*. K výraznému nárůstu došlo v roce 2016, a to na 1 000 USD za 1 Bitcoin a v roce 2017 na 20 000 USD za 1 Bitcoin..

*Kurz se mění každou sekundu

Jaký je aktuální počet kryptoměn? Budou vznikat nové? 

Dnes jsou kryptoměn stovky a budou vznikat nové. Spousta společností je využívá k interním platbám. Platbami mezi dceřinými společnostmi se kryptoměny dostávají na trh.

Jsou obchody s kryptoměnami zpoplatněny?

Pokud budete chtít nakoupit kryptoměny např. za české koruny, daň neplatíte. V případě, že budete chtít kryptoměnu opět vyměnit za české koruny nebo jinou měnu, daň už platíte. Za směnu mezi jednotlivými kryptoměnami nic neplatíte. V případě, že si za své kryptoměny koupíte např. nemovitost, daň také platit nebudete.

Existují kryptoměny pouze virtuálně?

Kryptokonto lze zálohovat formou peněženky např. v telefonu. Existuje i off-line forma peněženky, např. u společnosti Kraken, která je největší společností v této oblasti. ** Máte tam účet jako v bance. Jeho zřizování probíhá obdobně jako u každého jiného účtu.  Operování probíhá online. Převod Bitcoinu trvá několik sekund. Je to dáno technologiemi, které jsou pokročilejší vs. transakce u klasických měn. V případě platby trvající v řádu hodin by došlo k výrazné změně kurzu. Proto je rychlost transakce tak důležitá. 

**případně u společnosti Coinbase

Je obchod s kryptoměnami regulován?

Kryptoměny zatím nemají žádnou jednotnou regulaci, a to ani na úrovni ČR, ani na úrovni EU. Každá země v EU a celosvětově k tomu přistupuje jinak

V jakých zemích probíhá nejvíce transakcí s kryptoměnami?

Aktuálně jsou na denní bázi nejvíce obchodované kryptoměny v UK. Je to z důvodu vysoké míry vědomostí o finančních trzích a pochopitelně hraje roli i to, že veškeré informace jsou v angličtině. V roce 2016 patřilo mezi první Turecko.

Jaký je podíl Bitcoinů na českém trhu?

Z celkového počtu Bitcoinů je podíl v ČR 0,5 %, v hodnotě to činí 50 mil. EUR

Co ovlivňuje kurz Bitcoinu?

Kurz Bitcoinu se mění každou sekundu. Záleží na tom, kolik lidí aktuálně nakupuje a prodává. Pak záleží na tzv. těžení kryptoměny. Jde o výpočet matematické úlohy, za jejíž úspěšné řešení obdrží těžař určité množství dané kryptoměny.

Jaké jsou denní výkyvy kurzu Bitcoinu?

Obvykle se jedná o 5 % - 10 % když je klidný den.  Možný je však i výkyv 30 %, což se stává výjimečně. Výkyvy se pohybují v řádech desítek tisíc korun. Pokud by došlo k většímu výkyvu, např. zmiňovaných 30 %, v přepočtu na USD se jedná o hodnotu 5 000 – 6 000.  Výkyvy se odvíjejí od nabídky a poptávky.

Dá se riziko případných větších výkyvů nějakým způsobem eliminovat?

Menší riziko je u méně obchodovaných kryptoměn např. u Stellaru.  Obecně platí, že u méně často obchodovaných kryptoměn jsou výkyvy výrazně menší.  Kryptoměna se vyvíjí a může dojít k dennímu nárůstu. Když si vezmu např.  Ethereum, jeho kurz byl 120 USD – 130 USD a dnes se pohybujeme kolem 450 USD. To se u menší kryptoměn stát může

Z výše uvedeného vyplývá, že obchodovat s kryptoměnami není úplně jednoduchá záležitost

Pokud se obchodu s kryptoměnami chcete věnovat, tzn. těžit, potřebujete k tomu velmi výkonné počítače nastavené na procesy pro kryptoměny. Jejich cena se pohybuje kolem 200 000 Kč – 300 000 Kč. Základem je velmi výkonný procesor.

A jak se situace na trhu kryptoměn bude vyvíjet do budoucna?

Každoročně množství vytěžených kryptoměn klesá. Jednoho dne dojde k bodu, kdy nebude možné vytěžit už žádnou další kryptoměnu. To je faktor, který hodnotu kryptoměn zvyšuje. Po vytěžení budou kryptoměny obchodovatelné. Odhaduje se, že v té době dosáhne Bitcoin hodnotu 400 000 USD,