Interiéry domů a bytů v roce 2021

Barvami letošního roku jsou žlutá a šedá.

shutterstock_723626284   

Pantone Color Institut každoročně vyhlašuje barvy roku. Pro rok 2021 to je zářivě žlutá (illuminating), v kombinaci s šedou. Tato barevná kombinace je spojena s přírodou. Šedá evokuje oblázky z pláže a žlutá Slunce.

Šedá barva je trendem již několik let, takže pokud máte ve svém bytě nebo domě šedé křeslo nebo sedačku, stačí dokoupit žluté polštářky a další interiérové doplňky. Krásné jsou např. žluté tulipány v šedé váze nebo žluté narcisky v šedé betonové misce. V každém případě květiny jsou trendem letošního roku a můžete ty které již doma máte umístit do žlutých a šedých obalů. Květinové dekorace v této barevné kombinaci nádherně ozdobí i balkon nebo terasu.

Pokud jste odvážnější, můžete si zářivě žlutou vymalovat a kombinovat ji s nábytkem v šedé nebo bílé barvě. Květinový trend letos nekončí u květin v květináčích, ale přenáší se i na stěny v podobě tapet a na dekorační doplňky např. plédy nebo polštářky. Záleží jen na fantazii a odvaze.

Spousta z nás musí už téměř rok pracovat z domova. Proto se novou součástí našich bytů a domů staly home office koutky. I sem se hodí kombinace barev roku 2021, která dodává pocit naděje např. na budoucí setkání s kolegy a společné obědy.

Pokud patří žlutá barva k Vašim oblíbeným, podle známého švýcarského psychologa Maxe Lüschera to znamená, že jste optimista. Žlutá barva je oblíbená mezi intelektuály a idealisty. Překypujete energií a nápady, ale někdy Vás z míry může vyvést i maličkost.

Je-li Vaší oblíbená barva šedá, znamená to, že jste bdělí a spíše uzavření. Snažíte se předcházet napětí a ovládat emoce. Stále jste ve stavu sebeobrany a s rozhodováním si vždy počkáte na reakce ostatních.

V každém případě je nejvíce důležité, že letošní kombinace žluté a šedé barvy navozuje pocit vytrvalosti, odolnosti a optimistické naděje do budoucna a o tu se snažíme všichni.