BETkostka je nový stavební materiál, který přináší celou řadu výhod.

betonové kostky  hrubá stavba 2  hrubá stavba 3

Současná ekonomická situace a vysoké úroky u hypotečních úvěrů posilují trend svépomocné výstavby. Mladé rodiny, které by si dříve pořídily rodinný dům na klíč čím dál tím častěji kupují pozemky a staví s pomocí rodiny či známých.

Postavit hrubou stavbu může trvat celou sezónu a po tuto dobu rodina musí financovat aktuální přechodné bydlení i stavební materiál, jehož cena neustále roste. Z tohoto důvodu je ideální výstavba v co nejkratší době.

Naštěstí existuje způsob, jak levně a kvalitně postavit hrubou stavbu za 30 dní.  

Stavba kompletně z betonových kostek je vizuálně nerozpoznatelná od té cihlové. Jediné, co poznáte je nižší cena.

Aktuálním trendem, který přišel z Německa a Holandska jsou stavby rodinných domů z mohutných prefabrikovaných betonových kostek. Betonová kostky, tzn. BETkostky se skládají a zapadají do sebe (podobně jako např. kostky z lega), čímž se tvoří na vybetonované základové desce stěny domu.

Pokud se rozhodnete stavět z BETkostek, ušetříte za cenu materiálu a práce cca 16 % ve srovnání s klasickou výstavbou z cihel.

A to nejlepší závěrem. Stavby z BETkostek ušetří až 15 % nákladů za energie, což je v dnešní době energetické krize další argument, proč tento nadčasový stavební materiál použít. Při zimních modelových testech se teplota v domě s vypnutým topením za 5 dní snížila z 25 °C na 21°C. To je tepelná ztráta menší než 1 °C denně.

K dalším výhodám BETkostek patří možnost stavět i v zimě při teplotě až do -5°C.  Stavba je navíc dvakrát pevnější než stavby z klasických cihel. Pevnost BETkostek je 30 MPa, zatímco nejpevnější cihly se pohybují kolem 15 MPa.  Díky mohutným stěnám jsou stavby perfektně izolované od okolního hluku.

Stavba z BETkostek je dvakrát pevnější než stavba z klasických cihel. Jejich pevnost je 30MPa, zatímco nejpevnější cihly se pohybují kolem 15 MPa.

V době, kdy je kladen stále větší důraz na ekologii a udržitelnost se BETkostky stávají stále větším hráčem. Stavbu z nich lze demontovat a kostky použít v jiné stavbě, aniž by byla jakkoliv dotčena jejich kvalita. Pouze 5 – 15% materiálu skonční jako odpad.

Aktuálně můžete dvě vzorové stavby z betonových kostek vidět v Heřmanově Huti Vlkýši.

V jednom případě se jedná o klasický bungalov, který již našel spokojené majitele a ve druhém případě se jedná o industriální rodinný dům, který naše realitní kancelář nabízí na prodej.  

Pro více informací k industriálnímu  kontaktujte Ing. Veroniku Urbanovou